• 1 Първи смях и първи игри: как расте бебето в месец 3 и 4
  • 2 „Девин“ ЕАД и Националният център по трансфузионна хематология стартират съвместна инициатива “Вода за живот“
  • 3 Аквапарк „Възраждане“ в София открива летния сезон на 14 юни
  • 4 Започва XI издание на Годишните награди на b2b Media
  • 5 Тенденциите при обувките Лято 2025 - Елегантно съчетание от модерен ретро чар и женствена елегантност
  • 6 Близо 120 екообещания на ученици от цялата страна събра програмата на „Девин“ ЕАД и Българско движение „Син флаг“
  • 7 Катя Антонова отличена с две награди за детска литература за два дни
  • 8 Кампанията „Вземи краката си в ръце активно“ насочва вниманието към ранната диагностика и превенцията на хроничната венозна болест
  • Коментар
  • Коментар
  • Коментар

Насила еврото няма да го направят хубаво в очите на хората

Евро-манипулации срещу безспорни факти 1. Валутният борд ограничавал икономическия растеж, затова да се махне и да влезе еврото. Да, ограничава политическите крадци да крадат и с краката. Бордът е усмирителна

Когато "Попадийката" е по-голяма от Библията, демокрацията е илюзия

Видяхме го – парламентарният ни театър отново надмина себе си. Искането за провежданото на референдум дали да приемем еврото от 2026, инициатива на президента Румен Радев, беше погребано под претекста за

Либералният хан на ценностите – какво е позволено и кое не?

Виждаме познатата картина: либералната клика отново се опитва да диктува какво можем да мислим и как да възпитаваме децата си. Гневът им срещу изучаването на основни религиозни принципи в училище,

Реклама


Inspiration Hub:

 Inspiration Hub:

Нищо хубаво не следва от вдигане на данъците
Нищо хубаво няма да видим, ако вместо финансова дисциплина при външно влошаване на стопанската конюнктура се разпищолим и заложим на вдигане на данъци и осигуровки и/или теглене на нов дълг (което дългосрочно е същото).

Социалните ангажименти, поети с актуализацията, нямат връщане назад и са политическа мина, която следващите на власт не могат да настъпят от страх за социално недоволство и сътресения.

Разумното: по-оптимална, събрана, стегната и ефикасна държавна машина. По-свободен от пречки и бумащина бизнес. Както и повече пари, оставени като разполагаем доход в хората, произвеждащи стойност - т. нар. средна класа.

България трябва да проучи с какво разполага като собствен стратегически суровини - конвеционален и шистов газ, метали и минерали. Ако действително имаме 480 млдр. кубични метра газ в Северозапада и около Черно море, то бихме били обезпечени за век и половина напред. В най-тежката енергийна криза в историята на човечеството ние си позволяваме лукса дори да не знаем какво имаме като залежи и потенциал. Скъпо и опасно невежество.

Най-голямото лицемерие на европейските и българските зелени е, че бидейки в управлението те спират всякакъв разговор за шистов газ и нефт, но мощно работят за внасяне от САЩ именно на такъв. Шистовата революция направи САЩ енергийно независими, решавайки им 40 и кусур годишен геостратегически и икономически проблем.

Първи пионерчета сме когато трябва да направим нещо в наш ущърб (затваряме ядрени блокове и въглищни мощности), за да докажем “принадлежността си”, но когато нещо действително е полезно за енергийната или ресурсната сигурност България - рязко се запъваме.

Вече обаче няма кой да върши мръсната работа на Европа и ако го прави ще е адски скъпо и смазващо за домакинства и бизнес. Ще трябва да действаме проактивно и сами, иначе ще бъде тежко.

Новини

  • 1

Съвети

Анализи

  • 1