• 1 Първи смях и първи игри: как расте бебето в месец 3 и 4
  • 2 „Девин“ ЕАД и Националният център по трансфузионна хематология стартират съвместна инициатива “Вода за живот“
  • 3 Аквапарк „Възраждане“ в София открива летния сезон на 14 юни
  • 4 Започва XI издание на Годишните награди на b2b Media
  • 5 Тенденциите при обувките Лято 2025 - Елегантно съчетание от модерен ретро чар и женствена елегантност
  • 6 Близо 120 екообещания на ученици от цялата страна събра програмата на „Девин“ ЕАД и Българско движение „Син флаг“
  • 7 Катя Антонова отличена с две награди за детска литература за два дни
  • 8 Кампанията „Вземи краката си в ръце активно“ насочва вниманието към ранната диагностика и превенцията на хроничната венозна болест
  • Коментар
  • Коментар
  • Коментар

Насила еврото няма да го направят хубаво в очите на хората

Евро-манипулации срещу безспорни факти 1. Валутният борд ограничавал икономическия растеж, затова да се махне и да влезе еврото. Да, ограничава политическите крадци да крадат и с краката. Бордът е усмирителна

Когато "Попадийката" е по-голяма от Библията, демокрацията е илюзия

Видяхме го – парламентарният ни театър отново надмина себе си. Искането за провежданото на референдум дали да приемем еврото от 2026, инициатива на президента Румен Радев, беше погребано под претекста за

Либералният хан на ценностите – какво е позволено и кое не?

Виждаме познатата картина: либералната клика отново се опитва да диктува какво можем да мислим и как да възпитаваме децата си. Гневът им срещу изучаването на основни религиозни принципи в училище,

Реклама


Inspiration Hub:

 Inspiration Hub:

 Спри рутината, зареди се с креативност

Мнозина се замислят как биха могли да подобрят своята креативност, а с това и своята работа. Оказва се, че съвсем не е сложна задача.

Нека видим какви съвети дават популярни личности, които блестят именно със своята находчивост и съзидателност.

Дизайнерът Щефан Сагмайстер (TED Talk: The power of time off) е избрал да разчупи шаблона на рутината като на всеки седем години затваря своя работен офис за период от цяла една година.  През това време се впуска “в преследване на експерименти, на непостижими цели и на неща, които са невъзможни за свършване, докато човек е посветен на работата си”. Ефектът после върху работата на дизайнера е повече от положителен. “Всяко сполучливо начинание, което сме имали след първата година-почивка е било в резултат на идеи, които са ми хрумнали по време на почивката”, разказва той.

Смятате почивката за период от една година за нещо невъзможно? Ето ви и още 6 начина как да заредите духовните си батерии и да развиете своята креативност.

1. Придържайте се към определен график.

Публицистът Уила Кейтър е възприела навика да пише по три часа дневно. “Не злоупотребявам с работата и не пиша повече от 3 часа. Иначе няма да имам полза от графика си, нали?”, казва Кейтър. За вас навикът може да се равнява на 8 часа работа в офиса (май за повечето е така?), но изграждането на определен график помага, особено ако сте вкарали и почивките си много точно в ежедневния план.

2. Излизайте на разходка.

Творецът и писател Майра Калман (TED Talk: The illustrated woman) споделя, че нейната тайна се крие в малките почивки, при които излиза от работната обстановка и просто се разхожда. “Ходенето изчиства ума и изпълва душата. То може да ви направи щастливи”, казва тя. “Моята работа се опира на неочакваното и разчита на елементите на изненада, а когато се разхождам по улиците, очаквайки да видя определени неща, винаги бивам изненадана. Това е ключът – някакси успявам да го пренеса и в работата си!”

3. Търсете вдъхновение.

Креативните умове имат нужда от презареждане, за да останат изострени. Ако ви е нужно свежо вдъхновение - четете и гледайте. Има много материали в мрежата и много книги в книжарниците, които ще ви въздействат силно.  В плейлистата си включете задължително “TED Talks to kickstart your creativity” или например новата книга “The Art of Stillness”.

4. Спрете за момент, докато все още напредвате.

Новелистът Хенри Милър е възприел навика да пише само предиобед, а след това да е напълно свободен от работни ангажименти. “Не вярвам в работата до пълно изтощение. Вярвам, че трябва да спра с писането дори тогава, когато все още имам неща, които да изкажа.”

5. Организирайте си ваканции.

Друг писател – професорът Даниел Гилбърт разказва за навика си “да бяга” от реалността и най-вече от работата. Може да видите какво споделя той през 2014 на TED Talk: The psychology of your future self. За мнозина ваканцията е мисия невъзможна, но ако решите твърдо да си я подарите, ще установите, че ви се получава даже по-лесно от очакваното.

Новини

  • 1

Съвети

Анализи

  • 1