• 1 Първи смях и първи игри: как расте бебето в месец 3 и 4
  • 2 „Девин“ ЕАД и Националният център по трансфузионна хематология стартират съвместна инициатива “Вода за живот“
  • 3 Аквапарк „Възраждане“ в София открива летния сезон на 14 юни
  • 4 Започва XI издание на Годишните награди на b2b Media
  • 5 Тенденциите при обувките Лято 2025 - Елегантно съчетание от модерен ретро чар и женствена елегантност
  • 6 Близо 120 екообещания на ученици от цялата страна събра програмата на „Девин“ ЕАД и Българско движение „Син флаг“
  • 7 Катя Антонова отличена с две награди за детска литература за два дни
  • 8 Кампанията „Вземи краката си в ръце активно“ насочва вниманието към ранната диагностика и превенцията на хроничната венозна болест
  • Коментар
  • Коментар
  • Коментар

Насила еврото няма да го направят хубаво в очите на хората

Евро-манипулации срещу безспорни факти 1. Валутният борд ограничавал икономическия растеж, затова да се махне и да влезе еврото. Да, ограничава политическите крадци да крадат и с краката. Бордът е усмирителна

Когато "Попадийката" е по-голяма от Библията, демокрацията е илюзия

Видяхме го – парламентарният ни театър отново надмина себе си. Искането за провежданото на референдум дали да приемем еврото от 2026, инициатива на президента Румен Радев, беше погребано под претекста за

Либералният хан на ценностите – какво е позволено и кое не?

Виждаме познатата картина: либералната клика отново се опитва да диктува какво можем да мислим и как да възпитаваме децата си. Гневът им срещу изучаването на основни религиозни принципи в училище,

Реклама


Inspiration Hub:

 Inspiration Hub:

Проучване: Кой ще влезе в състава на новия парламент
ЕЛЕКТОРАЛНИ НАГЛАСИ ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ - 14.11.2021г.

Размер на извадката:

Представителна извадка – 43 987 анкетирани пълнолетни български граждани.

Метод:
Анонимна онлайн анкета в 53 автономни интернет платформи в България и извън страната. Анкетираните са имали възможност да променят своя вот до приключване на периода на анкетата. Платформите позволяват мониторингово наблюдение на резултатите и анализ на данните на всеки 24 часа, което дава възможност за time-series анализ на данните.

От всеки IMEI и Mac address е осигурено гласуване само по веднъж.

Период:
1 Октомври - 1 Ноември 2021г.

Максимално допустима стохастична грешка:
+/- 1.5%

__________________________________________

Отчитаме намалено желание за участие в изборите на 14 Ноември, съпоставено с резултатите от проучването ни на 3-ти октомври. Анкетираните лица посочват като основни причини усложнената епидемична обстановка и комбинацията от кризи. Това показва социологическо проучване на европейската компания за онлайн социологически проучвания Sociology Web Researcher (SWR).

55% от анкетираните заявяват, че със сигурност ще гласуват в изборите за Президент.

48% от анкетираните твърдят, че със сигурност ще гласуват на предстоящите избори за народно събрание.

Съставът на 47-то Народно Събрание ще изглжда по следния начин:

ГЕРБ е водеща политическа сила с одобрение от 22,1%, след нея се нарежда формацията на Слави Трифонов “Има Такъв Народ“ с 19,3%. БСП не съумява да спечели сериозна допълнителна подкрепа от провеждането на избори две в едно и остава трета политически сила с 16,6%. Четвърти са ДПС, които разчитат на пълна мобилизация на електората си във връзка с кандидатурата на Мустафа Карадайъ за президент и постигат вот от 10,3% от анкетираните. Политическият проект на Кирил Петков и Асен Василев „Продължаваме промяната“ остава на пето място – 10,1%, към който се насочват голяма част от избирателите на „Демократична България Обединение“ и „Изправи се. Ние идваме“. „Демократична България Обединение“ получава одобрението на 8,5%, с което реализира най-голям спад от останалите парламентарно представени партии и заема шеста позиция.

Впечатление прави, че под 4% бариера за влизане в НС остава политическият проект “ИБГНИ”, който събира едва 2,9% подкрепа, които ще бъдат изоставащи дори спрямо проектът на Костадин Костадинов “Възраждане“, които печелят 3,3% от подкрепата на анкетираните, ВМРО са с 2,1% и други партии с общ процент 4,8%.
Доволни от работата на институциите са 29%.

Недоволните от работите им са 71%.

Забелязва се тенденция в мнението на анкетираните лица относно работата на 46-тото народно събрание, което сега получава одобрение от 61% от българските граждани.

Президента Румен Радев е политикът с най-висок рейтинг 49%, след него се нарежда Слави Трифонов с 41%. Кирил Петков е на трето място с 29%, а Бойко Борисов се срива до четвъртото място с 21%.

Лидер с най-високо неодобрение все още е лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с 55%, следван от Христо Иванов с 35% от ДБО. След него се нареждат Мая Манолова ИБГНИ с 41% и лидерът на ПП “Продължаваме Промяната” Кирил Петков с 25%, който натрупва сериозен процент на неодобрение след декларацията с невярно съдържание и решението на Консититуционният съд относно противоконституционалността на указа за назначаването му.

__________________________________________

При анализа на данните от платформите се установява, че за периода на анкетата, партията на Слави Трифонов поддържа стабилен процент подкрепа, което говори за създаването на електорално ядро. В този период ДБО възстановява малка част от подкрепата си и от 6,9% на 3 октомври сега постигат електорална подкрепа от 8,5%.
“Какво не харесвате в партиите?”

Анкетираните смятат за най-голям негатив на „Има Такъв Народ“ отсъствието на Слави Трифонов.

Партия „ГЕРБ“ отново е асоциирана основно с думата корупция. Най-голям негатив на „ПППП“ е декларацията с невярно съдържание на Кирил Петков, решението на КС за противоконституционност на указа на Президента Румен Радев и продължаващото общо популистко говорене на Кирил Петков.  

Най-голям „минус“ на „БСП“ все още е липсата на нови лица и архаичната управленска програма. Негативи носи и консервативното отношение на ръководството на БСП към Президента Румен Радев и закъснялата подкрепа към него.

За ДБО продължава да е критично появяването на ПП “Продължаваме Промяната“ и остава високо нивото на неодобрение към Христо Иванов.

Основен проблем на ДПС е кандидатурата на Делян Пеевски за народен представител, продължаващата подкрепа на партията към главният прокурор Иван Гешев и създадената от протестните партии ореол на токсичност на ДПС.

ИБГНИ категорично няма да присъства 47-то Народно Събрание. При анализа на данните от последните 24 часа на провеждане на анкетата се отчита спад в подкрепата към “ПППП” след обявяването на подкрепа към проекта на Мая Манолова от страна на Кирил Петков, което е в пряка зависимост с високия процент на неодобрение към Мая Манолова.

Проучване: Кой ще влезе в състава на новия парламент
 
Проучване: Кой ще влезе в състава на новия парламент
 
 
 
 
Проучване: Кой ще влезе в състава на новия парламент
 
 
 
 
 
1999 4
 
 
 
Проучване: Кой ще влезе в състава на новия парламент
 
 
Проучване: Кой ще влезе в състава на новия парламент

Новини

  • 1

Съвети

Анализи

  • 1