Една почти революционна предизборна битка с тролове

И ето, че на дневен ред дойде борбата с троловете. След нея следва битката с местния феодализъм, корупцията и други ключови теми за една типична предизборна обстановка. Изобщо положението е революционно.

Но когато говорим за платени политически коментатори, които жаргонно се наричат тролове, трябва да сме наясно, че никакви политически декларации, няма да изкоренят това явление. Влиянието на дигиталните медии и коментатори нараства, а с това и желанието на политиците да овладеят това пространство, особено в предизборните месеци. Публиката обаче започна да изгражда чувствителност и да разпознава почти безпогрешно мненията, написани от тролове и организираните по този начин акции може да се окажат чист провал. А иначе новата цензура наднича именно зад маската на борбата с троловете.

Ако някой иска да води наистина такава война, нека да не ползва държавната регулация, за да извива ръце и да затваря усти.

Големите борци за правда нека да се занимаят например с избора на нов ректор на Стопанската академия, който се показа като класическа схема за образователен феодализъм, осигурен с "подставени лица". И не без основание хората свързват тази Академия с представата за образователна мафия.

А защо междувременно същите борци да не се огледат и за това кои бивши и настоящи правителствени служители са получили забрана да пътуват в САЩ заради корупция. Новина, която научихме от Белия дом, без даже и да имаме идея, че американските служби са разконспирирали хората във властта, които са с изцапани ръце.

Всъщност, ако държавата ни наистина има служби за сигурност, органи за борба с корупцията или нормална прокуратура, щяхме да научаваме подобни новини от ареста и съдебната зала, а не от партньорските органи.

А докато Радан Кънев се възмущава от гласувания в това народно събрание закон за специалната служба, наречена НСО, избирателите все още очакват от хората във властта истински реформи.

Във ФБ Кънев коментира - Дали да се ползваш от привилегии, е лично решение, въпрос на съвест на отделния депутат. Тест, който не издържахме.

Правилно, но все пак парите отиват не за борба с тероризма и съвременни заплахи, а за онези 1200 души от НСО, които ще продължават да обгрижват 100-ина души от елита. И както депутатите сами признаха - службата се грижи най-вече за безопасното меню на премиера и президента.

Прав е Кънев - депутатите решиха да подкрепят собствените си привилегии, за сметка на правата и сигурността на милиони граждани. Но не зависи ли това от самите народни представители, че кой друг да им окаже въздействие, за да гласуват единно поне тези, които са в коалиция във властта?

Реклама

Inspiration Hub

 
  • 9 причини да изпитвате постоянен глад и как да се справите

    Вижте съветите на консултанта по спортно хранене Станимир МиховСтанимир Михов е сертифициран фитнес инструктор от Националната спортна академия, персонален треньор и консултант по спортно хранене. Занимава се с фитнес вече над 10 години, като инвести...

Коментари

Реклама

Още анализи:

Още новини: