Всички версии за НАП
- Детайли
- Написана от Юлиян Попов
Приятел ми праща статия от белгийски вестник. Какво става в България, пита, терористичен пробив, всички данни изтекли. Обяснявам каквото знам и си мисля за смисъла на наповската атака.
Една версия: Някой гамен хакнал данните на всички българи и ги изсипал за всеобщо ползване за кеф или от глупост. И понеже е глупак и некадърник, излязъл от НАП с кални обувки, оставил отпечатъци от пръстите си по всеки файл, убол се на един кламер и окапал бюрото с кръв, после се изплюл върху портрета на шефката на НАП, написал Локо София на стената и си тръгнал.
Една версия: Някой гамен хакнал данните на всички българи и ги изсипал за всеобщо ползване за кеф или от глупост. И понеже е глупак и некадърник, излязъл от НАП с кални обувки, оставил отпечатъци от пръстите си по всеки файл, убол се на един кламер и окапал бюрото с кръв, после се изплюл върху портрета на шефката на НАП, написал Локо София на стената и си тръгнал.
Прочети още: Всички версии за НАП
Обидата да ни управляват “калинки”
- Детайли
- Написана от Николай Слатински
Поредната калинка, тази в синекурния и абсолютно паразитен СЕМ, освен всичко друго е нагло наплевателско отношение към нашето висше образование и към нас, университетските преподаватели!
Защо обучаваме талантливи деца на България, защо се радваме на всеки интелигентен и кадърен млад човек? Защо се раздаваме за знаещите и можещите си възпитаници? Какъв е смисълът от нашия труд, щом тройкаджии-връзкари и всякакви с кухи като съдържанието на детското балонче дипломи с лакти и нокти, безсрамно прогресират и се присмиват над трдолюбивите и честните, над порядъчните и почтените наши бакалаври, магистри и доктори?!
Прочети още: Обидата да ни управляват “калинки”
Мърляви хора се грижат за нашите данни
- Детайли
- Написана от Станислав Георгиев
“Рядко си позволявам да ръся мъдрости тука, но в конкретния случай не мога да се сдържа. Българското правителство с безпрецедентната си и упорито продължаваща арогантна некомпетентност, завоалирана под надуто, новобогаташко и безвкусно самочувствие, досадно изтъркани "номерца" за извинения и с шефче, което се възприема за нещо средно между месия, бай Тошо и богоравен, успя (да, това си е тяхно постижение) да ми изнесе личните данни на тепсия, наравно със заплатите ми, адресите ми и т.н.. Заради откровена немърливост, непознаване на концепцията за носене на отговорност и надменно безразличие, сравними само с виновниците за Чернобил. Самите разпространители на източената информация (не ги наричам хакери, защото не знам колко истински хакерски умения са им трябвали, за да я източат) са дали много ясна и конкретна диагноза - "Правителството ви е бавноразвиващо се. Състоянието на киберсигурността ви е пародийно".
Бритиш Еъруейз например отнесоха някви стотици милиони.
НАП допусна тежък теч.
Обаче НАП е неглобяма по дизаин.
Тя е глобявач, а не глобяем.
Това разбира се изглежда неправилно.
Неправно.
Несправедливо.
Същите чиновници, които измислих джидипиара не могат да го спазват.
Прочети още: Мърляви хора се грижат за нашите данни
Защо НАП е над GDPR?
- Детайли
- Написана от Ивайло Пенчев
Ако частна фирма в ЕС допусне изтичане на лични данни я глобяват до 2% от оборота.
Бритиш Еъруейз например отнесоха някви стотици милиони.
НАП допусна тежък теч.
Обаче НАП е неглобяма по дизаин.
Тя е глобявач, а не глобяем.
Това разбира се изглежда неправилно.
Неправно.
Несправедливо.
Същите чиновници, които измислих джидипиара не могат да го спазват.
Прочети още: Защо НАП е над GDPR?
Вентилатори в туризма
- Детайли
- Написана от Юлиян Попов
В годините на изходните визи и софийското жителство така нареченият туризъм беше така наречен структуроопределящ сектор, защото действаше като канал за конвертируема валута.
Туризмът беше като климатик, закачен на задушна килия, който малко разхлаждаше застоялия вътре въздух с по няколко пачки западногермански марки. Тогава туризмът печелеше, дори и когато губеше, защото икономиката ни се беше разположила в две паралелни реалности - в едната доларът беше един лев, в другата 3.
Туризмът беше като климатик, закачен на задушна килия, който малко разхлаждаше застоялия вътре въздух с по няколко пачки западногермански марки. Тогава туризмът печелеше, дори и когато губеше, защото икономиката ни се беше разположила в две паралелни реалности - в едната доларът беше един лев, в другата 3.
Сделки на върха на Европа
- Детайли
- Написана от Кристиян Вигенин
Изчаках една вечер, за да не пиша прибързани неща. Обаче и тази сутрин съм гневен на събитията в Брюксел. Няколко неща:
1. Създаде се - основателно - впечатлението, че ключови позиции в ЕС са предмет не на принципни разговори, а на пазарлъци за властови позиции; не на търсене на най-подходящия човек за поста, а на най-приемливия, на най-малкото общо кратно, като подкрепата явно се е търгувала до последно, с поемане на неизвестни за гражданите ангажименти към всеки един премиер.
1. Създаде се - основателно - впечатлението, че ключови позиции в ЕС са предмет не на принципни разговори, а на пазарлъци за властови позиции; не на търсене на най-подходящия човек за поста, а на най-приемливия, на най-малкото общо кратно, като подкрепата явно се е търгувала до последно, с поемане на неизвестни за гражданите ангажименти към всеки един премиер.
Поредната паразитна комисия
- Детайли
- Написана от Добри Божилов
Скъпи съотечественици, не знам дали разбрахте, но КПКОНПИ се превърна в поредната паразитна комисия, в която само раздават по 10 хиляди лева заплати, но абсолютно нищо не може да свърши.
Това е така, защото концепцията "конфискация без присъда" рухна грандиозно в съда, защото противоречи на пряко действаща директива на ЕС. И адвокатите, разбира се, имат достатъчно ум да поискат прилагане на директивата, която чисто формално, има по-голяма сила от вътрешен закон.