Стига сълзи за скъсаната снимка
- Детайли
- Написана от Милена Фучеджиева
Стига сте се тръшкали за скъсаната снимка на Плевнелиев. Мързи ме да стана и да потърся тоалетната хартия с Джордж Буш, която съм си запазила от президентството му.
Това е демокрацията, мили възмутени. Всяка власт с нейните портрети може да бъда късана на парченца, плюта, осмивана и дори и палена.
Това е демокрацията, мили възмутени. Всяка власт с нейните портрети може да бъда късана на парченца, плюта, осмивана и дори и палена.
Да си спомним портретите на Орешарски като череп и тяхното палене.
Да си спомним паленето на портретите на Желю Желев. Няма и за какво да си ги спомняме от друга страна - портретите на абсолютно всеки управник са и за да бъдат тъпкани.
Плевнелиев нито е светец, нито безупречна фигура, макар и с нищо забележителен президент.
Прочети още: Стига сълзи за скъсаната снимка
МОН - къде са двойките?
- Детайли
- Написана от Даниел Киряков
В стремежа си да покаже отлични резултати, МОН се забърка в каша с резултатите от Националното външно оценяване. Големият брой двойки от изпита по математика след 7-ми клас са изчезнали. (А моят пост се разрасна драстично :) )
Добре, ама къде са? Защо МОН си играе на "стъкмистика"?
Не, не смея да мисля, че тук има роля болната амбиция на екипа на МОН, заел позиции от има-няма 7 месеца. И че при всеки външен критичен коментар или не-дай-си-Боже открит дефект в тяхната работа, те започват да бранят "правата линия" (на МОН и на ДБГ).
Не смея и да мисля, че в МОН не могат да смятат % от общия брой участвали в НВО и матурите.
Прочети още: МОН - къде са двойките?
Злополучната мярка с билетчето от 1.60 лв
- Детайли
- Написана от Кузман Илиев
Разликата между пазара и държавата е тази - ако услугата е калпава, на пазара ще си принуден по-скоро да смъкваш цената, да оптимизираш разходи или да подобриш качеството, за да просъществуваш като икономически субект.
Обратно, при публичните услуги - колкото по-ниско е качеството, толкова по-смело, абсолютно едностранно и принудително цената може да бъде вдигана. Без капчица рационален стимул за адекватно и по-ефикасно използване на наличния ресурс. Това в контекста на безумната нова цена на билетче от 1.60 лв.
Прочети още: Злополучната мярка с билетчето от 1.60 лв
Билетчето за рейса като “европейска” инвестиция
- Детайли
- Написана от manifesto.bg
Премиерът Бойко Борисов се възмути от реакцията на обществото и критиките към Столична община, заради увеличението на цената на билета за градския транспорт от 1 лв. на 1,60 лв. Пред министрите от кабинета той коментира, че никой няма основание за критики, тъй като у нас цената на билета за градския транспорт в София остава ниска в сравнение с други европейски столици.
Бойко Борисов: В Брюксел билетчето струва 2 евро, у нас само 80 цента
Чухте ли, бре? От Столична община се съгласили билетчето от 1.60 да се изплаща на вноски!
Евгени Петров
Като материал за анализа са използвани публикации в официални издания на политически партии и вестникарски статии от известни журналисти, представляващи една или друга позиция. Включени са и записките от авторитетни блогъри от популярни платформи като Facebook, Twitter, Live Journal и Blogpost.
Бойко Борисов: В Брюксел билетчето струва 2 евро, у нас само 80 цента
Чухте ли, бре? От Столична община се съгласили билетчето от 1.60 да се изплаща на вноски!
Евгени Петров
Прочети още: Билетчето за рейса като “европейска” инвестиция
“Морални съображения” в тютюневия бизнес
- Детайли
- Написана от manifesto.bg
Последните пакети произведени в Англия цигари минаха по производствената линия, докато единствената фабрика за тютюневи изделия в страната се подготвя да затвори, пише ВВС. Затварянето на фабриката Horizon на Imperial Tobacco в Нотингам беше обявено преди две години и ще доведе до загубата на над 500 работни места. По-голямата част от персонала ще напусне в следващите дни, а 70 души ще останат за още 18 месеца.
Мултикултурализъм и паразитизъм
- Детайли
- Написана от Владимир Каролев
Мултикултурализмът е чудесно нещо, но не и когато уважението към различния се гради единствено върху факта, че е различен. Откъде накъде някой арабин ще ме уважава, само защото съм бял? И откъде накъде аз ще уважавам някой, само защото е мюсюлманин? Или защото е с дръпнати очи? Нито една успешна мултикултурна държава не е станала такава, защото различните в нея са се уважавали, само щото са различни. Какво е накарало английските имигранти в САЩ да уважават прииждащите немски, испански и италиански имигранти? Че дори и шотландски и ирландски? Та тези нации едвам са се гледали по онова време (да не кажем, че откровено са се клали в Европа).
Връзката между IQ и политическите възгледи
- Детайли
- Написана от Дачо Дачев
Учени от Станфордския институт за социологически явления, чрез психолингвистичен анализ на писмените работи на около 1000 политически активиста от над 20 държави, са установили пряка зависимост на политическите възгледи на индивида от неговия IQ (коефициент на интелигентност).
Като материал за анализа са използвани публикации в официални издания на политически партии и вестникарски статии от известни журналисти, представляващи една или друга позиция. Включени са и записките от авторитетни блогъри от популярни платформи като Facebook, Twitter, Live Journal и Blogpost.