Кои са милиардерите, които ще жевеят вечно?

Все повече технологични магнати се опитват да решат най-големия си проблем: остаряването.

От препрограмиране на ДНК до принтиране на органи, някои от най-успешните лидери на Силициевата долина инвестират в медицински изследвания и нови технологии с надеждата да открият тайната на дългoлетието. “Техните инвестиции и проекти разкриват нови възможности” споделя Золтан Истван – футурист и трансхуманист.

 

“Мисля, че най-значимият прогрес в сферата на дълголетието се осъществява от няколко милиардера”, споделя Истван пред Tech Insider. “Приблизително шест или седем милиардера инвестират между 40 и 100 милиона годишно в проекти за удължаване на живота. Това има силен ефект върху проучванията”.

Ето някои от милиардерите, които инвестират в иновации, за да удължат живота си:

Питър Тиел

Кой са милиардерите, които ще жевеят вечно

Питър Тиел е основател на PayPal. Милиардерът инвестира големи суми в биотехнологии и иновации. Той споделя пред MIT Technology Review, че лекарствата против остаряване са “неизследвани”.

“Хората преодоляват идеята за остаряване чрез комбинация от приемане и отрицание” казва той. “Те приемат, че не могат да направят нищо по въпроса и отричат, че ще им се случи”.

Тиел приема хормони за растеж ежедневно и планира да бъде криогенно замразен след смъртта си.

През 2006г.  той дарява 3.5 милиона долара на фондация Methuselah, която разработва проекти в сферата на тъканното инженерство и регенеративната медицина.

Лари Елисон

Кой са милиардерите, които ще жевеят вечно

Основателят на Oracle иска да живее вечно. Той е силен финансов поддръжник на проучвания против стареене.

Фондация Ellison Medical е дарила приблизително 430 милиона долара на медицински изследвания за предотвратяване процеса на стареене.

“Смъртта никога не е имала смисъл за мен. Как може един човек да съществува и в следващия момент да изчезне?” споделя Елисон пред своя биограф Майк Уйлсон през 2003г.

Лари Пейдж

Кой са милиардерите, които ще жевеят вечно

Изпълнителният директор на Alphabet основа Calico през 2013г. Calico провежда изследвания с цел удължаване на живота.

През 2014г. компанията използва генетична мутация, за да повиши продължителността на живот на земен червей. При успешно прилагане на човек ще бъде възможно удължаване на живота до 500 години.

Сергей Брин

Кой са милиардерите, които ще жевеят вечно

Сергей Брин е един от основателите на Google.

Според него тайната на дълголетието се крие в анализиране на големите обеми от данни, които се генерират от и в нашето тяло. Чрез тях ще разберем ДНК и ще успеем да предотвратим невродегенеративните болести като Паркинсон.

През август 2015г. Брин обяви, че Life Science ще бъде една от новите компании, която ще е част от групата Alphabet. Тя ще работи върху нови технологии. Брин споделя - “Работният процес ще обхваща пълния етап от ранното проучване до клиничните тестове. Надяваме се, че ще успеем да открием нови методи за индентифициране, предотвратяване и лекуване на болести”.

Марк Зукърбърг

367 4

През юни 2015г. по време на конференция организирана от Facebook, Стивън Хокинг пита Зукърбърг “На кой голям научен въпрос би искал да разбереш отговора и защо?”.

“Най-много се интересувам от въпросите свързани с хората. Кое откритие ще ни позволи да живеем вечно? Как да излекуваме болестите? Как работи мозъкът? Какъв е процесът на запаметяване на информация и как можем да го подобрим?” отговаря Зукърбърг.

Той и съпругата му Присила Чан, заедно с Сергей Брин и Анна Войжитски са основатели на наградния фонд Breakthrough Prize. Фондът предлага награда от 3 милиона долара за учени, които открият начин за удължаване на човешкия живот.

Шон Паркър

Кой са милиардерите, които ще жевеят вечно

Шон Паркър е един от основателите на Napster. Той е лично ангажиран с инвестиране в технологии за удължаване на живота.

В доклад на Washongton Post се съобщава, че Паркър страда от животозастрашаващи хранителни алергии и има роднини, които боледуват от автоимунни заболявания.

34 годишният милиардер е дарил милиони долари за намиране на лек за алергиите и раковите заболявания.